«Педагогічна техніка як складова педагогічної майстерності вчителя». Відкрите лекційне заняття з основ педагогічної майстерності

IMG_89495 квітня 2016 року викладач предметної (циклової) комісії психолого-педагогічних дисциплін початкової освіти Оксана Андріївна Філіппова провела відкриту лекцію з основ педагогічної майстерності на тему: «Педагогічна техніка як складова педагогічної майстерності  вчителя» у 144 групі.

Проблемне питання було сформульоване студентами, які, інтегруючи досвід, отриманий під час проходження педагогічної практики, аналізували вислів А.С.Макаренка стосовно того, що для нього, в його практиці, та й для інших педагогів «стали вирішальними такі «дрібниці»: як стояти, як сидіти, як підвестися зі стільця, з-за стола, як підвищити голос, усміхнутися, як подивитись».

IMG_8954Під час заняття було розкрито значимість таких «дрібниць» у педагогічній діяльності та визначено шляхи їх оптимального застосування задля ефективної взаємодії учасників навчально-виховного процесу та його результативності.

Варто зазначити, що прийоми оптимізації і зовнішньої, і внутрішньої техніки вчителя були продемонстровані практично: проводилося аутогенне тренування у формі релаксації, виконувалася артикуляційна зарядка, вправа на регуляцію дихання і т.д.

Лекція проведена на високому методичному рівні, супроводжувалася мультимедійною презентацією, яка забезпечила візуалізацію матеріалу теми та його структуризацію. Було використано ряд відеофрагментів та інтерактивних вправ, що сприяло активізації діяльності студентів.