Художні фільми про педагогів

Dead Poets Society
Товариство мертвих поетів  / Dead Poets Society
США, 1989
Він був їхнім натхненням. Він зробив їхні життя надзвичайними
Драма про викладача англійської словесності. Джон Кітінг потрапив до консервативної приватної школи. Стереотипи, дисципліна, правильність – не його методи. Життя минає, пояснює він учням, і головним їхнім принципом має стати «Лови момент». Нехтуючи застарілою нецікавою програмою, він привчає дітей любити поезію, аналізувати твори й закликає відродити «Товариство мертвих поетів». Фільм про боротьбу за самовираження, гідність і право йти власним шляхом.
 
School of Life
Вчитель року / School of Life
Канада, США, 2003
Найголовніші життєві уроки отримують за межами класної кімнати
Молодий вчитель містер Ді легко завоював прихильність учнів. Але в молодого бунтаря є опонент – консервативний містер Ворнер. Він розраховував, що цього року його педантизм і суворість відзначать званням «Вчитель року». Та чи не обійде його містер Ді? Містер Ворнер виходить на стежку війни.
 
Mona Lisa Smile
Усмішка Мони Лізи  / Mona Lisa Smile
США, 2003
У них було все. Вона відкрила їм більше
Америка, 1950-ті роки. В елітному жіночому коледжі зійшлося три покоління жінок: суворі старші вчительки, молоді сучасні викладачки й учениці. Випускниця Берклі Кетрін Вотсон викладає в коледжі історію мистецтв. Вона бореться за права жінок і намагається відкрити дівчатам, наскільки цікаве майбутнє в них може бути. Звісно, патріархальні погляди старших вчителів конфліктують з ентузіазмом Кетрін. Її вплив на дівчат величезний, але і своє життя доведеться переоцінити.
 
The Emperor's Club
Імператорський клуб  / The Emperor's Club
США, 2002
У житті кожного є людина, яка все змінює
Професор Вільям Гантерт – аристократ, педант і безумовний авторитет. Він присвятив життя науці та по-справжньому відданий своїй справі.  Коли в його класі з’являється учень з неслабшим характером, між ними зав’язується боротьба. Але гідні противники знайдуть спосіб порозумітися, і цей урок пронесуть через усе життя.
 
Front of the Class
Перед класом / Front of the Class
США, 2008
Бред страждає на синдром Туретта – він не може контролювати мимовільні тики й рухи. Непросто було такій дитині в школі. Але Бред не здався. Він кинув виклик жорстокій і холодній системі й довів, що сам може стати вчителем. Справжнім наставником, що не ламає дитину, а готовий приймати її такою, якою вона є. Учителем, про якого сам мріяв, коли був учнем.
 
The Ron Clark Story
Тріумф: Історія Рона Кларка / The Ron Clark Story
США, Канада, 2006
Ніхто не вірив у них. Крім нього
Провінційний вчитель приїздить до Нью-Йорка. В нього не кар’єрна мета. Він іде викладати до школи з поганою репутацією та складними учнями. Свій хист, ентузіазм, оригінальні педагогічні методи він спрямовує на дітей і доводить, що вірить у них, їхні здібності, їхнє право на гідне життя.
 
Entre les murs
Клас  / Entre les murs
Франція, 2008
Франсуа – екстравагантний вчитель у звичайній школі в бідному районі. Неординарність його методів шокує не тільки колег, а й навіть школярів. Що він робитиме, коли учні висловлять недовіру його педагогічному хисту? «Клас» отримав Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі.
 
Dangerous Minds
Небезпечні думки / Dangerous Minds
США, 1995
Вона порушила правила. І змінила їхні життя
Лу-Енн Джонсон щойно залишила морську пехоту. Вона вирішила присвятити себе викладанню й потрапила до коледжу. Її нові учні, складні підлітки з бідних родин, не сприймають нову вчительку. Та залізна воля Лу-Енн дозволить їй переломити ситуацію і допомогти дітям.
 
Taare Zameen Par
Зіроньки на землі / Taare Zameen Par
Індія, 2007
Кожна дитина унікальна
8-річний Ішан відрізняється від інших. Особливості Ішана не дають йому так швидко й успішно вчитися, як іншим дітям. Від нього відвертаються батьки й педагоги. Коли Ішан вкотре провалює іспит, хлопчика відправляють до інтернату, і щасливішим це його не робить. Доки він не знайомиться з Рамом – вчителем малювання. Рам бачить у дитині те, що не помітили інші, і твердо вирішує змінити життя Ішана.
 
Music of the Heart
Музика серця / Music of the Heart
США, 1999
Вона зробила їм подарунок, який вони навіть не уявляли. Вона дала системі бій, який вона ніколи не забуде
Музична драма. Після розлучення Роберта залишилася сама, з двома дітьми на руках і без жодного уявлення, як жити далі. Зібравши всі сили й волю, вона вирішує викладати музику. І щоб відчути всі перепони, вирушає до Східного Гарлему. Чого вона зможе навчити місцевих учнів, і чого навчиться сама?
 
Coach Carter
Тренер Картер / Coach Carter
США, Німеччина, 2005
Це почалося на вулицях. Це завершилося тут
В основі сюжету – реальні події кінця ХХ ст. Кен Картер тренує шкільну команду з баскетболу. Він розуміє, що його гравці не звикли до роботи і дисципліни. Вони нікого не поважають і ні до кого не дослухаються. Щоб хлопці взяли себе в руки, він забороняє їм виходити на поле, якщо шкільні оцінки будуть незадовільними. Тренер прагне навчити їх працювати і перемагати – не тільки на полі, не тільки в школі, але й у житті.
 
The School of Rock
Школа року / The School of Rock
США, Німеччина, 2003
Нам не потрібна освіта
Комедія про екстравагантного гітариста Дьюї Фіна, якого вигнали з групи. Через непорозуміння він стає вчителем у престижній школі. І хоча гітарист не є носієм глибоких знань, користь дітям буде: підслухавши репетицію на уроці музики, Дьюї збирає талановитих учнів і створює з ними рок-групу.
Попри легкість сюжету фільм не такий простий. Обраний для нього слоган «Нам не потрібна освіта» – рядок з Pink Floyd. Консервативна, застаріла освіта уже не потрібна. Альтернатива – неординарність, оптимізм і щира симпатія до дітей.
 
Monsieur Lazhar
Месьє Лазар / Monsieur Lazhar
Канада, 2011
Бахір Лазар іммігрував з Алжиру і став учителем початкової школи. Діти були прив’язані до попередньої вчительки, яка загинула. Месьє Лазар допомагає їм пережити горе, тим більше що й сам зазнав немало трагедій. «Месьє Лазар» нагороджений Оскаром як найкращий фільм іноземною мовою.
 
Stand and Deliver
Вистояти й Досягти / Stand and Deliver
США, 1988
У суворій школі хтось мав проявити характер… і хтось це зробив. Разом, учитель і клас, довели Америці, що можуть Вистояти й Досягти.
Школа в кримінальному районі. Учні – запеклі головорізи зі злочинних угруповань. Вчитель математики Хаймі Ескаланте впевнений, що для його школярів є інший шлях, окрім наркотиків і вуличних бійок. Він вирішує зробити все, щоб вони могли отримати гідну освіту й шанс на спокійне майбутнє.
 
Les Choristes
Хористи / Les Choristes
Франція, Швейцарія, Німеччина, 2004
Інтернат для важких підлітків – не найпростіше місце для вчителя музики Клемента Матьє. Ректор закладу не надто церемониться з учнями і використовує жорсткі авторитарні методи, щоб добитися дисципліни. Але хлопці були не раз побиті долею, вони не планують здаватися і стають все агресивнішими й некерованими. М’який і чутливий Клемент – талановитий педагог і композитор. Він вирішує приборкати норовливих учнів іншим шляхом і створює шкільний хор.
 
Freedom Writers
Письменники Волі / Freedom Writers
Німеччина, США, 2006
Наша історія. Наші слова
Ця історія відбулася насправді. Вчитель Ерін Грювелл написала про неї роман, а згодом зняли фільм.
Вчителька англійської працює в Лонг-Біч. Її учні – діти з бандитських районів, у них різний колір шкіри і погляди, і далеко не для всіх англійська є рідною мовою. Загартовані суворим життям підлітки і молода вчителька шукають порозуміння і знаходять. Вона пропонує дітям стати письменниками і написати історії їхнього життя.
 
Renaissance Man
Людина епохи Відродження / Renaissance Man
США, 1994
Місія одного вчителя: нетривала, але горда. І неможлива!
Комедія. Рекламний агент Білл втратив роботу та з подивом з’ясував, що майже нічого не вміє. В такій ситуації перебирати не доводиться, тож коли надійшла пропозиція навчати англійської майбутніх солдатів, Білл погодився.
Малоосвічені підопічні на військовій базі без ентузіазму поставилися до намагання Білла причарувати їх англійською словесністю. Тоді він робить ставку на свій улюблений твір – шекспірівський «Гамлет».
 
The Great Debaters
Великі сперечальники / The Great Debaters
США, 2007
Коли народ був у скруті, він прийшов і вселив у них надію
Америка, 1930-ті роки. Вчитель Мелвін Толсон з «чорного коледжу» тренує групу учнів для участі в дебатах. Він прагне, щоб вони могли змагатися на рівних з білими суперниками із американського Півдня. Мелвіну вдається досягти неможливого, на думку тогочасного суспільства. Хлопці, в яких ніхто не вірив, отримують перемогу, а в фіналі їм доведеться зійтися з легендарними сперечальниками з Гарварду.
Фільм заснований на реальних подіях.
Більше можна прочитати ТУТ https://www.eduget.com/news/filmi_pro_supervchiteliv-961